Izolačné dvojsklo sa skladá z dvoch tabúľ plaveného skla v hrúbke zodpovedajúcej funkčným a mechanickým nárokom.

Ich vzdialenosť vymedzuje rôzne široký, dutý distančný hliníkový rám plnený vysušovacím prostriedkom, ktorý zabraňuje kondenzáciu vodných pár medzi sklami. Obvodové spojenie tabúľ skiel a distančného rámu je prevedenie adhéznym, trvale plastickým tmelom, ktorý funguje ako bariéra proti prenikaniu vlhkosti do medzipriestoru izolačného skla.

Vnútorný obvod tabúľ skiel a distančného rámu je vyplnený trvale pružným tmelom s výbornými mechanickými vlastnosťami. Celá konštrukcia vytvorí hermetické uzavretie dutiny medzi tabuľami skiel.

Aby mohlo izolačné sklo plniť rozmanitú funkciu, kombinujú sa rôzne druhy skiel, čím sa dá zaistiť zosilnenú tepelnú izoláciu, zvukovo-izolačnú funkciu, bezpečnostnú funkciu a protislnečnú funkciu.

Správnym výberom okenného skla môžete:

  • výrazne znížiť náklady na kúrenie
  • zaistiť príjemnú klímu v byte aj v blízkosti okien
  • chrániť rodinu pred úrazom v dôsledku prasknutia skla
  • redukovať hlukovú záťaž vo svojom byte
  • zabrániť nadmernému ohrievaniu bytu slnečným žiarením
  • účinne ochrániť svoj dom pred nevítanými návštevníkmi

Nová dokonalá generácia izolačných skiel je v dnešnej dobe neodmysliteľnou súčasťou modernej výstavby. Táto nová generácia pokovaných skiel otvorí stavebníkom veľké možnosti.

Náš široký sortiment výrobkov umožňuje optimálne prispôsobovanie presklených plôch typu a polohe Vášho domu a Vaším individuálnym predstavám o bývaní.

Všetky naše izolačné sklá spĺňajú zákonom stanovený minimálny štandard pre novostavby a rekonštrukciu budov. Vo väčšine prípadov naše výrobky prekonajú tieto zákonné požiadavky.